Hiliskevadel joonistamine. Joonistustunni kokkuvõte teemal: "Kevad"

Ebatavaline maalitehnika “Early Spring” in vanem rühm.


Materjali kirjeldus: Pakun teile otsese kokkuvõtte haridustegevus vanema rühma lastele joonistamises teemal “Varakevad”.
Eesmärgid: kinnistada laste ideid kevadest ja kevade saabumise märkidest (päev pikeneb, päike kuumeneb, lumi sulab, ojad voolavad, rohi kasvab, rändlinnud naasevad);
Ülesanded:
1 arendamine:
arendada loogilist mõtlemist (õpetada lapsi hoolikalt pilte vaatama ja neid analüüsima);
ebatraditsiooniliste joonistustehnikate kasutamine lastes huvi arendamiseks kujutav kunst;
2 koolitust:
parandada värvitaju (valige etteantud teema varjundid - külm, rõõmus).
lastele tutvustada koolieelne vanus Koos ebatavaline tehnoloogia joonistus - monotüüpia;
Jätkake laste õpetamist värvidega töötama, arendage loovat kujutlusvõimet, mõtlemist ja fantaasiat.
3 harivat:
kasvatada huvi loovuse vastu.
Varustus: maalide reproduktsioonid, albumileht, värvid, pintslid, švamm.

Tunni käik:

Koolitaja: Poisid, et meie õppetund oleks edukas, peame "helistama" hea tuju. Päike naeratab meile aknast, naeratagem ka talle ja naeratagem üksteisele. Hästi tehtud! Alustame kujutava kunsti õppetundi ja mõistatuse äraarvamisel räägite mulle selle teema:
Lumepall sulab, heinamaa on ellu ärkanud,
päev tuleb, millal see juhtub? (Kevad)
Koolitaja:Õige! Sina ja mina loosime välja “Varakevade”. Joonistame selle spetsiaalse ebatraditsioonilise joonistamistehnikaga - maastiku monotüüpia.
Selle õigeks joonistamiseks peame rääkima: uurige välja, pidage meeles kevade alguse märke.
(Kuvatakse kuulsate kunstnike maalide reproduktsioone)

A. Savrasov “Vanrad on saabunud”
Koolitaja: See on A. Savrasovi maal “Vanrad on saabunud”. Mida sa sellel näed?
Koolitaja: Lapsed, rääkige meile, milliseid värve kunstnikud nendel maalidel kasutasid. Milline meeleolu tekib neid kunstiteoseid vaadates?


Varakevad (Kuindzhi)
Koolitaja: Poisid, see on kunstnik Kuindzhi maal “Varakevad”. Mida see näitab? Milliseid värve kunstnik kasutas? Miks nimetasite seda "varakevadeks"?


Koolitaja: Selle maali on maalinud Levitan ja see kannab nime “Kevad. Suur vesi." Kirjelda teda.
Millised värvid on kunstniku maalidel? Vaata tähelepanelikult pildil olevat sulavett, mida seal näha on? Mis taevas? (sinine) miks? Jah, see on õige, käes on kevad, päike on rohkem taevas, nii et taevas on sini-sinine, justkui päike valgustaks taevast ja hõljuksid kerged pilved.
Koolitaja: Nagu te juba teate, värvime varakevadel, kasutades monotüüpia maastikutüüpi.
Monotüüpia on vabaduse ja jumaliku sekkumise tehnika!
Monotüüp: kaks sõna: "mono" ja "tüüp". Monotüüpia ("mono" - üks ja kreeka "kirjaviga" - jäljend, jäljend, puudutus, pilt...) on trükigraafika tüüp.
Koolitaja: Võtke maastikuleht ja asetage see vertikaalselt. Painutage see pooleks.


Koolitaja: Joonistame albumi lehe ülemisele poolele ja alumine osa on teie joonise peegeldus. Selleks kasutame värve ja pintsleid.
Kasvataja: joonistage taevast, puid, sulavat lund, sulanud laike, vanisid jne. Joonista vabas vormis, kuidas kujutad ette kevade tulekut.
Joonistamise ajal loen teile D. N. Sadovnikovi “Kevadlugu”, et anda vihje, milliseid maastikuelemente ja kevadmärke saab joonistada.
Lapsed, kevad on kohe käes!
Jää külmunud aknal
Muinasjutt magusast kevadest
Ta meenutas mulle täna hommikul.
Karmi talve kuningriigis
Ei mingit kära
Ainult julm pakane
Ta kõnnib igal pool kepiga.
(Muinasjuttu lugedes lisab õpetaja laste joonistustele lööke, et see väljendusrikkam oleks).


Vaatab, kas jää on usaldusväärne
Kas mahasadanud lumi on paks?
Kas huntidel metsas on kõrini?
Kas puuraidur on onnis elus?
Kõik lahkusid Frostist,
Kõik, kellele elu on kallis,
Ainult puud seisavad:
Neid purustas lumi...
Metsal pole kuhugi minna:
Tema juured on maa sisse kasvanud...
Kõnnib ringi ja koputab
Valge härmatis pulgaga.


Vood jooksevad valjult,
Jää tormab lärmakalt:
Kus kevad möödub
Oma ilu säras,
Riietatud rohelistesse heinamaadesse
Ja lilled saavad otsa.
Mets on kaetud lehtedega,
Kõik temas kasvab ja laulab...
Merry Spring lähedal
Motley kudus ringtantsu.
"Kallis, laula, ütle mulle,
Mida sa unes nägid?" -
Ägedad lapsed karjuvad
Mürakalt joostes kevade poole.
Ma kuulsin Frosti kevadest,
Ta mõtleb: "Las ma vaatan,
Ma vaatan ise inimesi,
Näitan end inimestele.
Miks ma ei ole Vesna peigmees?
(Talle tulevad mõtted.)


Kui ta ei taha, siis
Ma võtan su vägisi naiseks!
Ma olen vana, mis on suur asi?
Siiski olen selles piirkonnas kuningas.
Ma olen kõikjal nendes kohtades
Kogu loodu kuuletub..."
Valmistusin ja läksin teele,
Olles hüljanud oma sõbra Blizzardi,
See, mis külm talv
Voodi on lumest.
Kõigi lemmikkevad
Sõnumitooja toob uudiseid,
Kirev inimeste seltsimees -
Meie kodune kuldnokk.
Täna hommikul nägin Frostit...
Meil kõigil on suur probleem:
Ta sai jälle vihaseks
Tahab külma tagasi.


Ise nägin: põldudel
See muutus valgeks ja valgeks,
Nägi vaikse vee peal
Jääsinine klaas.
Tal endal on suur habe,
Valge ja karmi välimusega...
Me ei lase teda sisse, aga ta:
"Ma abiellun!" - räägib.
Pakase jaoks on umbne...
Kas reis lõpeb varsti?
Ta mõtleb, kuhu pikali heita,
Kus ta puhkama peaks?
Ta näeb sügavat kuristikku,
Sinna on peidus mets...
Kuidas sa kase juurde jõudsid?
Ta keerdus end kokku ja heitis tema kõrvale pikali.
Kas teda on palju või vähe?
Ma magasin selles kuristikus,
Ärkasin just siis, kui...
Muutus üllatavalt väikeseks.
Nad jooksid massiliselt metsa
Lapsed korjavad linnukirssi...
Nii see jää lebab -
Viisime selle Vesnale näitama.
Lapsed! Kas sa oled metsas käinud?
Kas sa ei saanud Frosti?
Nad leidsid just jääpurika!
Siin ta on! Tõin selle taskusse!
Neid sõnu kuuldes
Kõik ümberringi naersid:
Linnud, lilled ja ojad,
Järv, salu ja heinamaa.
Niisiis, kuninganna ise
Ma naersin kuni nutsin...
Aitas teda palju naerma
Vanaisa valge härmatis!


Koolitaja: Võtke käsn, et niisutada lina puhta veega ja niisutada lehe alumine pool. Noh, ei jõua ära oodata, et näha, mis lõpuks juhtub?

Vanema rühma joonistustunni kokkuvõte.

Meeskonnatöö (ebatraditsiooniliste tehnikate kasutamine).

Teema:"Kiirustame kevadele appi"

Sihtmärk: loova kujutlusvõime arendamine

Ülesanded: Täiendage laste oskusi templijälgimise tehnikas (kartulid, korgid);

Arendada kujutlusvõimet, kompositsioonitaju, rütmi;

Kasvatada esteetilist suhtumist loodusesse läbi lillepildi

Materjalid: kartulid, korgid, taldrikud guaššvärviga erinevad värvid, niidid, whatmani paber, mille kontuuri mööda on joonistatud lillede piirjooned vastavalt laste arvule, paber "tee", liim, liimipintslid, d/i " Võlukepid"(värviliste tilkadega karp, karp kinnine, kaane alt ripuvad 1 m pikkused nöörid, kumbki ots on kinnitatud tilga ja teine ​​pulga külge), mänguasi - päike, põlled, magnetofon, helisalvestised.

Tunni käik:

Lapsed sisenevad ja seisavad õpetaja ümber.

Täna läheme erakordsele teekonnale maale, kus sünnivad imed. Seda riiki nimetatakse kevadeks. Soovitan teil rongiga minna. Palun istuge vagunisse. Ja kui me sõidame, räägin teile sellest riigist. Siin maal naerab päike hellalt, oja jookseb valjult, lumehanged sulavad, lumi muutub raskeks ja tumedaks. Päike soojendab oma soojusega kõike ümberringi: väikestest pungadest ilmuvad rohelised lehed, linnud siristavad ja laulavad, roheline muru kahiseb jalge all. Ja siin maal on imeline lilleaed, mis on täis erinevaid lilli: kollased võililled, sinised lumikellukesed, valged karikakrad, punased roosid.


Seal pole lund, pole külma,

Kõik seal ärkas unest.

Tulime linnast

Imelisele maale - kevad!

Poisid, tulge välja. Selles on midagi väga kurba. Kõik on valge. Poisid, vaadake, päike tervitab meid! Aga miskipärast ei ole ta hell, ei naerata üldse.

Helisalvestust esitatakse:

Tere kutid! Kaunis kevad oli oma võlumaal hädas. Kuri lumetorm lendas maagilisele lagendikule, kattis selle lumega ja külmutas kõik lilled. Lumekuhjad on nii sügavad, et mu kiired ei pääse läbi. Aidake mul lumi sulatada. Aga lagendikule jõudmiseks tuleb tee sillutada värviliste kivikestega.

D/i "Võlukepid"

Laske kumbki võtta üks pulk, hakake muusika saatel nööri kerima, kuni jõuate värvikarbi juurde. Kui see avaneb, saate teada, kes millise värviga maalib.

Lapsed teevad seda.

Nüüd, kui kõigil on värvid käes, saame hakata teed värviliste kividega sillutama. Kuidas saame kive maalida, kui meil pole pintslit?

Lapsed teevad oletusi. Õpetaja teeb laste vastused kokkuvõtte.

Printida saab mis tahes kujutist, näiteks kartulit või korki. Võtke iga taldrik guaššvärvi ja teile meeldiva märgiga.

Lapsed lähenevad paberiteele, asetavad end mööda servi ja õpetaja tuletab lastele meelde trükitehnikat. Lapsed kirjutavad muusika saatel.

Siin on meie lilleniit! Ükskõik, mida lumetorm tegi, ei säästnud ta ühtki lille. Taastame raiesmiku ja istutame uued kaunid lilled.

Õpetaja lülitab sisse muusika “Scarlet Snowdrops” ja pantomiimib õitsvat lille.

Päike annab meile oma kiired – nöörid, et nende abiga saaksime lilli joonistada.

Õpetaja näitab nööriga tehnika sooritamise järjekorda. Lapsed esinevad muusika saatel.

Sel ajal muudab õpetaja päikese näoilmeid kurbast rõõmsaks.

Vaata, kuidas me raiesmiku taastasime!

Üks, kaks, kolm, lilled on kasvanud!

Nad ulatusid kõrgele päikese poole:

Tundus mõnus ja soe!

Las nad õitsevad, kasvavad,

Nad toovad rõõmu kõigile!

Poisid, vaadake, päike on naeratama hakanud! See annab meile jälle soojust.

On aeg maagilise heinamaaga hüvasti jätta. Peame koju tagasi pöörduma. Sisenege oma haagistesse.

Õpetaja lülitab muusika sisse.

Kas teile meeldis reis? Mis sulle kõige rohkem meelde jääb? Mis tuju sul on? (laste vastused)

Siin oleme tagasi lasteaias. Andkem üksteisele edasi oma head tuju, soojust. Kas sa nõustud?

Õpetaja mängib helisalvestist “Kohtuv kevad” ja mängib mängu “Tuju ülekandmine”

Soojenda oma peopesad oma soojusega (lapsed jäljendavad vaikset plaksutamist muusika saatel) Soojendage oma peopesad! Nüüd edastage oma soojust üksteisele ja kõigile meie külalistele! Tule, ära ole häbelik!

Edastage oma soojust ja hellust oma külalistele! (imiteerige mängu "peopesad"). Vaata, kui hästi kõik end tundsid!

Dünaamiliste pauside harjutused.

Kõne koos liikumisega.

Talvel kõndimine, väljas pakane ja tuul,

Lapsed jalutavad hoovis. (Kõndige kätest kinni hoides ringis)

Käed, käed hõõruvad, (käed hõõruvad)

Käed, käed soojad.

Et meie käed ei külmeks, (plaksutage käsi)

Plaksutame käsi.

Nii saame plaksutada.

Nii soojendame käsi.

Nädalapäevad

Esmaspäeval pesime pesu (pesu)

Põrandat pühiti teisipäeval, (Pühkitud)

Kolmapäeval küpsetasime kalachi (küpsetatakse pirukaid)

Terve neljapäeva otsisid nad palli, (palli otsimine - kummardus)

Tassid said reedel pestud, (Pese tassid - silita rusikaga peopesa)

Ja laupäeval ostsime tordi (nad näitavad kätega “kooki”, sirutavad käed ette - külgedele)

Pühapäeval, pühapäeval (plaksutage käsi)

Käisime sünnipäeval.

Lilled

Meie helepunased lilled

Kroonlehed õitsevad.

Tuul hingab veidi,

Kroonlehed kõikuvad.

Meie helepunased lilled

Kroonlehed sulguvad.

Vaikselt magama jäämine

Nad raputavad pead.

Avage sõrmed sujuvalt.

Nad vehivad enda ees kätega.

Sulgege sõrmed tihedalt.

Langetage need sujuvalt lauale.

Märkused joonistamise kohta vanemas rühmas “Kevad!”

Sihtmärk: Kevade kujutise joonisel kajastamise oskuse arendamine.

Ülesanded:

hariv:

Tugevdada grafiitpliiatsiga visandi tegemise oskust;

Jätkata kehaproportsioonide jälgimise õpetamist joonistamisel;

Jätkake kogu lehele pildi tegemise õppimist;

arendamine:

arendada kujundlikke ideid;

Arendada akvarellmaali oskusi – värvide hägustamine;

Jätkake värvide segamise õppimist soovitud tooni saamiseks;

hariv:

Kasvatada huvi kaunite kunstide vastu;

Kasvatage armastust looduse vastu.

Materjal ja varustus:

Albumite lehed;

Pintslid;

Akvarellvärvid;

Salvrätikud;

Purgid veega;

Paletid;

Magnetofon, plaat P. I. Tšaikovski muusikateose “Aprill” salvestusega albumilt “Aastaajad”

Eeltöö:

Sissejuhatus portreemaali;

Illustratsioonide uurimine teemal "Kevad";

Kevade kohta käivate vanasõnade õppimine;

I. Tokmakova luuletuse "Kevade" päheõppimine

Tunni edenemine

Kasvataja. Poisid, täna räägime sellisest imelisest aastaajast nagu kevad. Hiljuti õppisime I. Tokmakova luuletust “Kevad tuleb meile”. Kes teda mäletab?

Laps. Kevad tuleb meile

Kiirete sammudega,

Ja lumehanged sulavad

Tema jalge all.

Mustad sulanud plaastrid

Nähtav põldudel

Täpselt nii, väga soe

Kevadel on jalad.

Kasvataja. Poisid, meenutagem, millised muutused toimuvad looduses kevadel. (Libisema)

Lapsed. Koos tulekuga soojad päevad lumme ilmuvad sulanud laigud, lumi hakkab sulama, voolavad ojad, katusel ripuvad jääpurikad.

Kasvataja. Milline näeb taevas välja kevadel?

Lapsed. Kevadel on taevas sinine, hele, pilvitu. (Libisema)

Kasvataja. Aga päike?

Lapsed. Päike kevadel on soe, särav, õrn. (Libisema)

Kasvataja. Kes teab, mis on tilgad?

Lapsed. Kui soojade kiirte all jääpurikad kiiresti sulavad ja sageli tilguvad katuselt veepiisad. (Libisema)

Kasvataja. Kuidas mõista sõnu "päev on tulemas?"

Lapsed. Kui päevad lähevad pikemaks ja ööd lühemaks.

Kasvataja. Hästi tehtud, poisid. Pidasime meeles kõiki kevade märke looduses. Kuid selleks, et selles lõpuks veenduda, lahendame mõistatused.

Õpetaja juhib laste tähelepanu ekraanile.

Kasvataja. Ilmus lume alt,

Ma nägin tükki taevast.

Kõige esimene,

Kõige õrnem,

Puhas väike...

Lapsed. Lumikelluke.

Kasvataja. Päike soojendab lävel,

Ja lumehanged sulasid,

Ojad voolasid nagu jõed,

Nad jõudsid meie juurde...

Lapsed. Rooks.

Seejärel kutsub õpetaja lapsi üles joonistama pilti kevadest, mida nad ette kujutasid. Enne alustamist tehke selgeks kehaosade suhe. Õpetaja tuletab meelde, kuidas pintslit õigesti käes hoida ja teeb selgeks vesivärvidega töötamise reeglid. Ta soovitab teha esmalt eskiis grafiitpliiatsiga, ilma surveta.

Füüsiline treening. "Lill magas."

(Sule silmad, lõdvestu, masseeri silmalauge, vajutades neid kergelt päri- ja vastupäeva.)

Ja järsku ärkasin üles

(Pilgutage silmi.)

Ma ei tahtnud enam magada

(Tõstke käed üles, hingake sisse. Vaadake oma käsi.)

Ta elavnes, venitas,

(Käed kõverdatud külgedele, hingata välja).

Ta tõusis ja lendas.

(Raputage pintsleid, vaadake vasakule ja paremale.)

Kasvataja. Ja P.I. Tšaikovski muusika aitab meid. Kevad inspireeris teda seda muusikapala looma.

(Mängitakse lavastust "Aprill" P. I. Tšaikovski albumilt "Aastaajad")

Töö tulemus.

Töö läbivaatamine ja hindamine. Kutsuge lapsi välja selgitama kõige naljakam ja elegantseim kevad.

Koolitaja: Hästi tehtud, poisid! Olete loonud imelisi, värvilisi pilte.


GCD kokkuvõte mittetraditsioonilise joonistustehnikaga "Kevadine heinamaa"

Shalnova Elena Vladimirovna, MBDOU "Lasteaed nr 391" õpetaja Samara
Kirjeldus: see materjal on mõeldud koolieelikutele ja koolieelikutele. Tund on integreeritud, va kunstiline loovus Kasutatakse näpumänge ja kehalise kasvatuse tunde.
MÄRKUSTE märkmed ebatavalises joonistustehnikas "Kevadine heinamaa"
Sihtmärk: jätkuvalt arendada laste kujutlusvõimet, loomingulist huvi ja oskusi kasutada ebatavalised tehnikad joonistamine.
Ülesanded:
- parandada laste oskusi erinevates visuaalsetes tehnikates;
- kinnistada kunstižanri – maastikku;
- kujundada esteetilist suhtumist loodusesse ja selle kujutamisse;
- kasvatada lastes armastust looduse vastu ja austust selle vastu;
- äratada lastes soovi anda kunstitegevuses edasi muljeid objektide tajumisest, juhtida neid ekspressiivse pildi loomiseni;
- kasvatada värvidega maalimisel täpsust.
Tehnikad: üllatusmoment, kirjandussõna, vestlus, didaktiline mäng
Sõnastiku rikastamine: puuduvate elementide täiendamine.
Varustus ja materjalid: aparatuur ettekannete demonstreerimiseks ja fonogrammide kuulamiseks, fonogrammid: S. Maikapar “Kevadel” ja “Kevad” Antonio Vivaldi tsüklist “Aastaajad”; d/i “Koosta maastik”, toonitud A4 paber, guašš, palett, kaks pintslit (üks kõva, teine ​​orav), paberitükk värvi kontrollimiseks, õlilapid, salvrätikud pintslite pühkimiseks, esitlus, muusikaline saate.
Eeltöö:
- vestlus kevadest, luuletuste ja vanasõnade päheõppimine kevadest;
- jalutuskäik pargis, kevadine loodusvaatlus.
- kevadiste “maastike”, kevadlillede illustratsioonide uurimine;
- toonitud paberi ettevalmistamine, A4 formaadis;
Tunni edenemine.
Koolitaja: Tere kutid! Täna saabus meie lasteaeda ebatavaline kiri (näitab ümbrikut), loeme seda! (tahvlil on esitluse 1. slaid)
Kallid poisid!
Kutsun teid metsa jalutama ja palun teid aidata mul loodust äratada. Mul on väga hea meel, kui vastate, arvake ära, kes ma olen...
Varahommikul läheb heledaks.
Siin-seal sulab
Oja kohiseb nagu kosk
Starlings lendavad linnumajja,
Katuste all helisevad tilgad,
Karu tõusis kuuse otsast,
Päike paitab kõiki soojaga.
Millal see juhtub?
Lapsed: Kevadel.
Koolitaja: Noh, poisid, kas võtame kutse vastu? Siis lähme! (näita 2. slaidi)
Ja “Rada” viib meid metsa.
Hoiame kätest koos ja kõnnime mööda rada. (kõndi läbi grupi nagu madu)
Me kõik kõnnime aeglaselt, asetame jalad varbale.
Läheme mööda rada ja hakkame tembeldama. (mine väikeste sammudega)
Hoia selg sirge, nagu pilliroog!
Ja nüüd kiirustame ja jookseme kikivarvul. (lihtne varvastel jooksmine)
Ja nüüd, kerge nagu pall, hüppame hüppama (lapsed hüppavad)
Kõnnime jälle aeglaselt, asetame jalad varvastele
Olge nüüd koos, me oleme juba teiega siin! (lapsed peatuvad, moodustavad ringi.
Koolitaja: Kui mõnus on kevadises metsas, kui kerge on siin hingata, õhk on puhas ja värske. Poisid, sulgege silmad ja kuulake! Kas sa kuuled siin mingeid helisid? (S. Maykapari näidend “Kevadel”). Mis pilti sa näed? (laste vastused)
Koolitaja: Soe kevadpäike soojendas ja loodus ärkas, kõik ärkas ellu: ojad jooksid, linnud lendasid sisse ja laulsid, ilmusid esimesed kevadlilled. Nii saab muusika kujutada helidega looduspilti.
Koolitaja: Siin me oleme metsas! (3. slaid on näidatud) Vaadake ringi, milline ilus metsalagend. Istume maha ja puhkame siin (istume vaibale).
(Äkki kostab rähni häält (fonogramm).
Koolitaja: Poisid, mis see kummaline koputus on? Kas olete seda arvanud? Jah, see on rähn, kes saadab oma rändsõpradele kevadise telegrammi (näidatud on 4. slaid), mis kutsub neid esimesel võimalusel oma kodupaikadesse tagasi pöörduma. Aitame teda (lapsed surusid käed rusikasse ja ajasid nimetissõrmed sirgu, et rütmi välja lüüa).
Luuletuse “Kevadine telegramm” hääl
Jämedal oksal istus rähn

Kõigile mu lõunapoolsetele sõpradele
Koputage ja koputage (koputage sõrmi)
Saadab kiireloomulise telegrammi

See kevad juba tuleb
Koputage-koputage (koputage sõrmi)
Et lumi ümberringi on sulanud
Koputage-koputage (koputage sõrmi)
Millised lumikellukesed on ümberringi
Koputage-koputage (koputage sõrmi)
Rähn veetis talveunes
Siin-seal. (koputades sõrmedega)
Pole kuumades riikides käinud
Siin-seal. (koputades sõrmedega)
Ja on selge, miks
Rähnil on üksi igav!
Koputage-koputage (koputage sõrmi)
Linnud kuulsid meie kevadist telegrammi ja pöördusid tagasi oma põlismetsa (5. slaidi demonstratsioon koos lindude häälesalvestusega), kuulake, kui rõõmsalt nad laulavad, rõõmustavad päikese ja oma kodumaa üle.
Koolitaja: Kevad... Kui ilus on loodus praegusel aastaajal. Kui palju rõõmu ta inimestele ja kõigele elavale pakub. Luuletajad pühendasid oma luuletused kevadele. Poisid, ma soovitan teil lugeda luuletusi kevadest. (Lapsed loevad luulet suvaliselt). Heliloojad pühendasid oma muusika kevadele. Kunstnikud kirjutasid kevadest pilte (6. slaidi demonstratsioon).
Koolitaja: Täna nägime kevadet erineval moel: läbi kunstniku silmade, läbi helilooja silmade, läbi luuletaja silmade ja iga kevad oli omamoodi ilus...
Ja milliste märkide järgi teame kevade tulekust? (laste vastused) Nüüd ütlen teile mõned mõistatused. Need on ka kevade märkide kohta.
Kevad laulab, piisad helisevad,
Varblane puhastas tiivad.
Ta hüüab starlingile:
- Ära ole häbelik! Ujuma minema
Siin... (voog)
Hästi tehtud! Siin on veel üks mõistatus:
Lõpuks jõgi ärkas
küljelt küljele pööratud -
Jää praksus, murdus -
Nii et varsti... (Jäätriiv)
Ma jäin aina kõhnemaks,
Kas sa oled tõesti haige?
Päike paistab õrnalt,
Temast voolab pisar. (Jääpurikas)
Koolitaja: Poisid, me oleme pikka aega metsas jalutanud. Mida arvate, kas oleme kevadise ülesande täitnud? (Laste vastused)
Siis sai meie teekond kevadisesse metsa otsa. Lähme tagasi oma lemmiklasteaeda. Ja meie tee viib meid sinna. (Hoiame kätest koos, kõnnime mööda rada (nad kõnnivad rühmast läbi nagu madu). (7. slaidi demonstratsioon)
Koolitaja: Siin me oleme jälle sees lasteaed. Kas teile meeldis reisimine?
(laste vastused).
Koolitaja: Meenutagem oma teekonnal nähtut (laste vastused)
Koolitaja: Soovitan mängida mängu “Koosta kevadine heinamaa” (lapsed peavad oma ideede või õpetaja antud süžee järgi kevadise heinamaa loomiseks kasutama värvilisi pilte).
Koolitaja: Meil on pilt. Millisesse kunstižanri see kuulub?
Lapsed: Maastik.
Koolitaja: Kuidas sa arvasid, et see on maastik?
Lapsed: Maalil on kujutatud loodust.
Koolitaja: Kas soovite sellist maastikku joonistada? Seejärel võtke laudade taha istet. Ja me joonistame oma maastiku torkamise meetodil. Peamine reegel: pintslit tuleb hoida vertikaalselt, guašš peab olema paks. Me ei kasuta pintslile liiga palju värvi, pärast iga pesu tuleb pintsel korralikult puhtaks pühkida.. Ja õhukese pintsliga täiendame oma kevadist maastikku. Proovime alustada...
- Meil ​​on taust valmis, valmistasime selle ette viimases tunnis. Haldjaniidu joonistamiseks vajame erinevaid värve ja toone.
- Kus me värve segame? (paletil)
- Värvi tuleks võtta ainult puhta pintsliga, väikeste portsjonitena ja segada paletil.
- Võtke pintsliga paletti vesi ja lisage valge värv. Kastke kuiv kõva pintsel valgesse värvi ja printige lehele pilved, nagu soovite.
- Järgmiseks joonistame ka muru toksidega. Aga rohi pole igal pool ühesugune, mõni on heledam, mõni tumedam. Ka puude võra pole igal pool ühesugune, kus heledam, kus tumedam. Joonista pagasiruumi pintsliga.
Koolitaja: Enne tööle asumist soovitan sirutada sõrmi.
Kehalise kasvatuse minut.
Ma ehitan kevadeks maja (pane käed kokku nagu maja ja tõstan need oma pea kohale)
Nii et selles oleks aken (ühendage mõlema käe sõrmed ringiks)
Et majal oleks uks, (Me ühendame peopesad vertikaalselt kokku) Et läheduses kasvaks mänd. (Tõstame ühe käe üles ja laiutame sõrmed)
Nii et ümber on tara, koer valvab väravat, (ühendame käed lukku ja teeme enda ees ringi)
Oli päikesepaisteline, sadas vihma, (Kõigepealt tõstame käed üles, sõrmed on laiali. Seejärel langetame sõrmed alla, tehes “raputavaid” liigutusi)
Ja tulp õitses aias! (pange peopesad kokku ja avage aeglaselt sõrmed - "tulbi pung")
Laste iseseisev kunstiline tegevus.
Praktilise töö etapis on oluline, et õpetaja pööraks tähelepanu laste kehahoiakule, õigele lauas istumisele, harja hoidmise oskusele, täpsuse ja tähelepanelikkuse elementidele.
Tunni kokkuvõte:
Koolitaja: Kas mäletate, millist joonistustehnikat kasutasime? (laste vastused). Millises žanris on meie maalid tehtud?
Lapsed: Maastik.
Koolitaja: Kui hästi te kõik täna töötasite ja saite imeilusad kevadpildid, mis meie seltskonda kaunistavad ja me oleme alati kevadises meeleolus.

Bibliograafia
1) Kovalko V.I. Koolieelikute kehalise kasvatuse ABC: keskharidus, vanem, ettevalmistav rühm– Moskva: VAKO, 2011.
2) A. Volobuev “500 mõistatust ja luuletust loomadest lastele” – Kera, 2014. – 96 lk. ISBN: 978-5-99490-2615
3) Tere, sõrm! Kuidas sul läheb? : temaatika kartoteek näpumängud/ koost. L.M. Kalmõkova. – Volgograd: Õpetaja, 2015. – 247 lk. ISBN 978-5-7057-3585-3
4) Kehalise kasvatuse minutid salmis
5) Harjutused, kehalise kasvatuse minutid
6) 1000 mõistatust loodusest, inimesest ja paljust muust. Lastele ja mitte ainult - 2. osa.
7) koolieelikutele maalimisest.

Eesmärk: kinnistada ideid kevade kohta.

Eesmärgid: kinnistada laste oskust kujutada looduspilte, seda edasi anda omadused, õpetab paigutama kujutist kogu lehele, parandab värvitaju, värvidega töötamise oskust, arendab lastes huvi kujutava kunsti vastu, arendab loovat mõtlemist, kujutlusvõimet ja kasvatab huvi loovuse vastu.

Varustus: maalide reproduktsioonid, toonitud leht sinine värv, värvid, pintslid, salvrätikud, Tšaikovski “Aastaajad” helisalvestus.

Tunni käik:

Poisid, et meie õppetund oleks edukas, peame "helistama" hea tuju. Hoidkem kätest kinni ja naeratagem üksteisele. Hästi tehtud!

Kuulake mõistatust, kui selle ära arvate, öelge mulle meie õppetunni teema.

«Lumepall sulab

Heinamaa ärkas ellu

Päev tuleb

Millal see juhtub? (Kevadel).

Õige. Lapsed, öelge, kas kevad on hea või halb? Laste vastused.

Lapsed, milliseid kevade märke te teate? (pallimäng). Laste vastused (lumi sulab, ojad jooksevad, tilgad helisevad, linnud lendavad, loomad ärkavad, lehed ilmuvad, päev muutub pikemaks ja öö lühemaks jne). Hästi tehtud!

Nüüd, poisid, vaatame kuulsate vene kunstnike reproduktsioone, kuidas nad kujutasid varakevadet. Kunstnik A. Savrasovi maal “Vanrad on saabunud”. Mida sa näed? Milliseid värve kunstnik kasutas? Milline meeleolu tekib maali vaadates?

Kunstnik I. Levitani maal kannab nime "Kevad. Suur vesi". Kirjelda teda. Milliseid värve on pildil kõige rohkem? Vaata tähelepanelikult pildil olevat sulavett, mida seal näha on? Mis taevas? Miks? Taevas on rohkem päikest, nii et see on sinine.

Kehalise kasvatuse minut.

Päikesepaiste, päikesepaiste, kuldne põhi

Põletada. Põletage selgelt, et see ei kustuks

Aias jooksis oja

Sada vankrit on saabunud

Ja lumehanged sulavad, sulavad

Ja lilled kasvavad.

Lapsed, öelge mulle, mis on ruumi nimi, kus kunstnikud oma töid maalivad? Nüüd läheme meie töökotta ja teie olete kunstnikud ja joonistate oma varakevade, nagu te seda ette kujutate.

Õpetaja ja lapsed mäletavad, kuidas nad peaksid laudade taga istuma ning värvide ja pintslitega töötamise reegleid.

Lapsed, et käed tööks valmis saada, teeme näpuharjutusi.

Tilkade häält on kuulda kõikjal

Need tilgad laulsid oma laulu

Tilk-tilk-tilk, tilk-tilk-tilk

Tilkuma vaikselt

Tilk-tilk-tilk, tilk-tilk-tilk

Tilgad tantsivad valjult

Piisad jooksid

Sest tilgad nägid päikest.

Poisid, hakake joonistama ja tööle inspireerimiseks joonistage vene helilooja P. Tšaikovski muusikale.

Kokkuvõte: Lapsed, vaatame, kuidas teie varakevad välja kukkus? (rõõmsameelne, valjuhäälne, ilus) Olete kõik suurepärased! Ja teie maalid saadetakse kunstigaleriisse.