Tunnimärkmed number 4 keskmises rühmas. Matemaatika keskmises rühmas I kvalifikatsioonikategooria õpetaja Žuravleva S.

Laste tegevuste tüübid:

Mängimine, suhtlus-, haridus- ja uurimistöö

Planeeritud tulemused:

Sellel on elementaarne esitus geomeetrilistest kujunditest, järgarvudest kuni 4-ni; säilib matemaatilisi tehteid sooritades mällu vajalik tingimus ja toimib kontsentreeritult 15-20 minutit.

Materjalid ja varustus:

Geomeetriliste kujunditega kaardid; kaardid numbritega 1 kuni 4 vastavalt laste arvule; lehed; roogade pildid, igaüks 3 tükki; muusika plaadimängija, korvid köögiviljade mannekeenidega.

1. Organisatsioonimoment. Geomeetriliste kujundite kordamine.

(õpetaja ja lapsed seisavad vaibal)

Täna saime Prostokvashinolt kirja Matroskinilt ja Šarikult. Nad kutsuvad meid külla, et saaksime aidata neil lugeda ja õigesti fikseerida, kui palju nad täna on saaki saanud.

Kas me aitame neid, poisid?

Meil on aeg valmistuda reisiks ja selleks on vaja osta rongipiletid.

Didaktiline mäng. "Rongipilet"

Lauale laotakse vastavalt laste arvule 3 värvilise geomeetrilise kujundiga kaardid. Iga laps peab võtma kaardi ja leidma tooli, millel on sama kaart.

(lapsed istuvad)

Poisid, kes kontrollib rongis pileteid? Täpselt nii, dirigent.

Valmistage oma piletid ülevaatuseks ette, kallid reisijad!

2. Loege 3-ni. Järjestikune loendamine 3-ni.

Poisid, vaadake hoolikalt oma pileteid, kui palju geomeetrilisi kujundeid on neil kujutatud? Loeme need kokku. Õige 3.

Teie ees on numbritega kaardid, pange need järjekorda. Kõigepealt number... 1, siis number... .2 ja number... .3. Hästi tehtud!

Poisid, pöörake tähelepanu tahvlile, mida te seal näete? Täpselt nii, nõud (potid, teekannud ja taldrikud). Loendame need järjekorras. 1. teekann,… jne.

Sel ajal, kui teie ja mina läbi metsa külasse kõnnime, soovitan koguda kimp sügisesed lehed.

Phys. üks minut.

Lapsed seisavad ringis ümarlaud ja nad hakkavad muusika saatel liikuma. Niipea kui muusika vaibub, peavad lapsed korjama 1) vahtralehti;

2) kaardid numbriga 3; 3) kaselehed; 4) kaardid numbriga 2; 5) ovaalid; 6) kaardid numbriga 1.

Tubli, kui targad ja targad te kõik olete.

3. Number ja number 4.

Poisid, nüüd oleme jõudnud oma sõpradeni Prostokvashinos. Miks me nende juurde tulime? Muidugi selleks, et aidata neil saaki kokku lugeda.

Vaadake, kui suur on Matroskini korv, kui palju juur- ja puuvilju ta kogus. Loeme need nüüd kokku. 1, 2, 3. Hästi tehtud. Nüüd loeme kokku, kui palju köögivilju on Šariku korvis – 1, 2, 3, 4.

(Köögiviljade pildid laotan läbipaistvatesse taskutesse kahes reas, et lapsed näeksid, mida teiseks paljudes köögiviljades on 1 ühik rohkem)

Kellel on rohkem köögivilju, kas Matroskinil või Šarikul? (Šarikis)

Kui palju rohkem? (1 köögivilja kohta)

Kui palju köögivilju tuleks lisada Matroskini ostukorvi, et neid oleks sama palju? (üks)

Paneme selle käest ja loendame uuesti 1, 2, 3, 4. Hästi tehtud.

Kuidas saame oma sõprade jaoks kirja panna, kui palju nad saaki koristasid? (numbrites)

(näitab numbrit 4)

Arv 4 kirjutatakse numbri 4 abil.

Näita kaarte numbriga 4.

Hästi tehtud!

Nüüd mängime teiega.

Didaktiline mäng: "Näita vastava numbriga kaarti"

Eesmärk: koondada lugemine 4-ni, number 4, arendada tähelepanelikkust.

(näitan puuvilju erinevas koguses, lapsed peavad näitama vastavat kaarti numbriga).

Hästi tehtud!

Nii et aitasime Matroskinil ja Šarikul nende saaki kokku lugeda, on aeg hüvasti jätta.

Peegeldus.

Kus me täna olnud oleme?

Mis huvitavaid asju sa tegid?

Millise numbriga sa täna kohtusid?

Patsutame kõik endale pähe ja ütleme: “Tubli! »

Riigieelarve haridusasutus Lütseum nr 1557 (koolieelne osakond, maja 517)

Otsese sisu kokkuvõte haridustegevus

Teemal: “Arv ja joonis 4”

Keskmine rühm

Koostanud:

Rühmaõpetaja nr 3

Vaskova Anastasia Aleksandrovna

Moskva, 2017

Sihtmärk:

1) kujundada ettekujutus arvust ja numbrist 4, oskus lugeda 4-ni, seostada number 4 kogusega.

2) arendada õpetaja juhendamisel iseseisvalt raskuste ületamise kogemust, kinnistada raskuste ületamise oskust „küsides kelleltki, kes teab“

3) areneda ruumiline orientatsioon, õppige signaali järgi tegutsema.

Materjalid:

Demo:

    kaardid numbritega (1-4)

    papist välja lõigatud puud (10tk)

Väljastamine:

    kaardid numbritega (1-4)

    loenduspulgad (10 tk)

Mäng:

    rõngad (4tk)

    lehed numbritega (1-4)

    piletid reisijatele (vastavalt laste arvule)

    magnetofon (muusika esitamiseks mängimise ajal)

Haridusolukorra edenemine

1) Olukorra tutvustus

Õpetaja kogub lapsed enda ümber vaibale,

Poisid, öelge mulle, milliseid puid te teate?(laste vastused)

Kus meie puud kasvavad?(laste vastused)

Kas tahad, et istutaksime siia puid?(laste vastused)

2) Teadmiste värskendamine

Vaata, teil kõigil on laual numbritega kaardid, asetage need enda ette. Kas laiali?(laste vastused)

Vaatame nüüd, mis numbrid meie kaartidel on, paneme neile nimed?(1, 2, 3)

Poisid, vaatame nüüd kaarte hoolikalt, need pole lihtsad kaardid, vaid väikesed servad, millele istutame puid. Igas servas on vihje meile, mitu puud tuleks igaühele istutada. Vaatame lähemalt ja ütleme, mitu puud me igasse serva istutame: esimesse? Teise jaoks? kolmandal?(laste vastused)

Kuidas sa arvasid?(laste vastused)

Hästi tehtud. Nüüd annan sulle seemikud(igaüks 10 tk) , ja sina ja mina hakkame puid istutama. Kui palju me esimesse serva istutame? Teise jaoks? Kolmandal?(lapsed koos õpetajaga hääldavad ja panevad kaartide alla puid)

Hästi tehtud poisid!

3) Olukorra raskus

Poisid, kas oleme kõik puud istutanud?(laste vastused)

Täpselt nii, mitu istikut teil alles on?(neli)

Ja mul on neli. Minu laual on veel kaarte(õpetaja näitab neid lastele). Kas sa tead, mis see number on?(laste vastused)

Miks sa ei tea?(sest sa ei rääkinud meile sellest)

Kuidas sa temast teada saad?? (palume Teil)

4) Uute teadmiste avastamine

Õige(õpetaja annab igale lapsele kaardi numbriga 4 ja riputab selle tahvlile). Vaata, nüüd saame sina ja mina istutada oma puud viimasesse serva(lapsed panevad pulgad viimase kaardi alla)

Nüüd loendame, mitu puud meil igas servas on(laste loendus kõlab valjusti)

5) Uute teadmiste kaasamine teadmiste süsteemi

Poisid, oleme istutanud palju puid ja nüüd on aeg koju naasta. Rong on sind ja mind kaua oodanud(põrandal on 4 rõngast, igaüks neist sisaldab paberilehte numbritega 1, 2, 3, 4) . Selle rongiga sõitmiseks vajame pileteid(õpetaja jagab lastele piletid).

Vaata, igal piletil on märgitud vaguni number, millega sõidad. Nüüd peame muusika mängimise ajal oma vankri leidma, niipea kui muusika peatub, peate leidma oma vankri ja seisma selle lähedal(mängida mitu korda).

6) Arusaamine

Õpetaja kogub lapsed enda ümber vaibale.

Poisid, öelge mulle, mida me täna tegime?(laste vastused)

Ütle mulle, kas meil on linnas puid vaja?(laste vastused)

Milleks? Nad teevad sügisel nii palju lehti maapinnale.(laste vastused)

Aga sügisel, kui sajab tugevat vihma?(laste vastused)

Poisid, kas see tähendab, et peaksime oma puude eest hoolitsema?(laste vastused)

Aga?(laste vastused)

Hästi tehtud poisid. Täna me mitte ainult ei istutanud puid, vaid saime ka aru, miks me neid vajame ja miks need olulised on.

Anna Vadretskaja

Sihtmärk:

ideede kujundamine arvu ja joonise 4 kohta, oskus lugeda 4-ni.

Varustus:

Demo– karumänguasjad (3 tk, nukk Mashenka, 4 tassi, karp, kaart numbriga 4, piltidega kaardid (3 mütsi, 1 müts, 4 mütsi, paar saapaid, numbrikassa, ülesanne - üllatus, korv).

Väljastamine– kaardid 1 kuni 4, punased ja sinised pliiatsid, 4 ja 2 auguga nupud (paberist), papilehed, loenduspulgad, pildid esemetega 1 kuni 4 (vaarikad, mesi, kommid, seened, maasikad, pirukad ).

Liiguta

1. Org. hetk. Psühholoogiline meeleolu.

Lapsed kõnnivad ringis matile.

Palun seiske ringis. Hoidke käest kinni, sulgege silmad.

Kas tunnete igaühe käte soojust?

Mõtle nüüd millelegi heale, meeldivale.

Avage aeglaselt silmad ja vaadake üksteisele otsa.

Kui ilusad, lahked, toredad me kõik oleme. Naeratage üksteisele, et kõigil oleks meie naeratusest soojem...

Ja nüüd hakkame teiega mängima. Mänge on palju ja need on kõik väga huvitavad. Meil kõigil on koos lõbus ja tore.

2. Mängutegevus: raskusaste ja arusaamine.

Meil on rühmas ka muinasjutulised külalised, mõistatuse äraarvamisel tunned nad ära, kuula.

Kes elab sügavas metsas

Kohmakas, lampjalgsus?

Suvel sööb ta vaarikaid, mett,

Ja talvel imeb käppa.

Vaata, ta pole üksi, vaid kogu oma perega. Loeme kokku, kui palju karusid meie juurde tuli. (1, 2, 3.)

Kui palju kokku? (3.)

Mis muinasjutust need teie arvates pärit on?

Ja kui meile tulevad külalised külla, mida me peaksime tegema? (Paku neile teed.)

Mitu tassi me lauale paneme? Võtame 3 tassi ja katame laua.

Kuidas on lood tasside ja karude arvuga? (Neid on võrdne arv.)

Karikaid on sama palju kui karusid.

Sammude või uksele koputamise muusika.

Kuulake meid, kellelgi teisel on kiire, jookseb. Huvitav, kes see on?

See on Mashenka. Kutsume ta endaga laua taha teed jooma.

Loeme kokku, kui palju vapustavaid külalisi meie juurde on tulnud. (1, 2, 3, 4.)

Kui palju kokku? (4.)

Kuidas sa 4 said? (Neid oli 3 ja tuli veel 1.)

Nüüd tuleb võrdne arv külalisi ja karikaid?

Mis on rohkem tassid või külalised? (Külalised.)

Mida tuleb teha, et see oleks võrdne? (Lisage 1 tass.)

Paneme Mashenka tassi maha ja valame talle teed.

Mitu tassi?

Kui palju külalisi?

Samamoodi nüüd?

Oleme mõnda aega laua taga istunud, kutsume oma muinasjutukangelased jõkke ujuma.

2. Füüsiline harjutus.

Läksime alla kiire jõe äärde,

Nad kummardusid ja pesid.

Üks kaks kolm neli,

Nii mõnusalt värskeks saime.

Peate seda käsitsi tegema:

Koos – üks kord, see on rinnuliujumine.

Üks, teine ​​on jänes.

Me kõik ujume nagu delfiin.

Läks järsult kaldale

Ja lähme koju.

Jõudsime koju tagasi, peame taastama korra. Paneme kõik tassid karpi.

Mida tuleb teha, et me ei unustaks, mitu tassi karpi paneme? (Sellele peate kirjutama 4.)

Minge oma laua taha ja valige kaart, millel on number 4.

Miks ta ei suuda ülesannet täita...?

Mida peaksite tegema, kui te midagi ei tea, kuid soovite tõesti teada? (Peate küsima.)

Vaata, see on number 4. See ütleb meile, et kastis on 4 eset.

Võtke istet laua taga. Näitame muinasjutu kangelased kuidas me saame objekte loendada.


Ülesanne nr 2 töövihikus.

Mis on esimesse kaadrisse joonistatud? Loeme kokku, kui palju neid on. Mis numbriga sa ühenduse loosid? Ja nii me jätkame. (Üks laps töötab tahvli läheduses näidismaterjaliga ja ülejäänud töövihikutes.)

Vaadake, kuidas seda ülesannet tehti. Kas kõik on õige? Võrrelge oma märkmikuga.

Mis on teie arvates siin puudu? Miks?

3. ülesanne töövihikus.

Võtke punane pliiats ja ringige number 4 ümber. Ja me teeme numbri 3 sinise ringiga. (Pöörake tähelepanu asendile ja sellele, kuidas laps pliiatsit hoiab.)

Milliseid numbreid tehti ringiga rohkem ja milliseid vähem?

4. ülesanne.

Vaata, sel ajal, kui me numbrite ümber tiirutasime, oli meie külalistel väike probleem, neil tulid nupud lahti, nad vajavad meie abi.

(Paigutage joonistatud nupud vaibale – nelja ja kahe auguga.)

Kogume “nööbid” kokku, aga nelja auguga viime need karude juurde ja kahe auguga Mašenka juurde. Me võtame korraga ainult ühe "nupu".

Muinasjutukülaliste abistamiseks koostasid nad teile mõistatuse – üllatuse. Kas sulle meeldivad üllatused? (Lapsed lähevad eraldi laua taha).

Vaata, mis see on?

Võtke värvilised paberilehed ja asetage loenduspulkadest välja sama tool.

Nüüd keerame paberilehe pulkadega ettevaatlikult ümber. Mis sa said? (Arv 4.) Nii kirjutatakse ka arv 4.

Palju õnne kõigile ülesande täitmise eest.

3. Tegevuse tulemus.

Millise numbriga me täna kohtusime?

Meie külalistel on aeg koju naasta. Anname neile teel maiuspala.

Peate valima pildi, kus on joonistatud ainult neli objekti, ja panema need korvi.

Jätame oma külalistega hüvasti ja ütleme neile, kuni me uuesti kohtume.

GCD kokkuvõte matemaatikas keskmises rühmas

"Sissejuhatus numbrisse ja numbrisse 4. Geomeetriliste kujundite konsolideerimine ja järgarv kuni 3"

Integratsioon haridusvaldkonnad : “Tunnetus” (elementaarsõna kujunemine matemaatilised esitused, haridus- ja teadustegevus), " Kehaline kultuur", "Suhtlemine", "Sotsialiseerumine".

Laste tegevuste liigid : mängu-, suhtlemis-, haridus- ja teadustöö.

Eesmärgid : harjuta 4-ni lugemist, õpeta järgarv kuni 4; fikseerida geomeetriliste kujundite nimed; arendada ruumilist orientatsiooni; õpetada märguande korral toiminguid sooritama.

Planeeritud tulemused : omab algteadmisi järgarvudest kuni 4-ni, arusaamist geomeetrilistest kujunditest; säilitab matemaatilisi tehteid tehes mälus vajaliku seisundi ja tegutseb keskendunult 15-20 minutit; osaleb huviga välimängudes.

Materjalid ja seadmed : mänguasjad: kolm karu ja nukk Maša, nukunõud,numbrid, loenduspulgad, geomeetrilised kujundid.

Sisu organiseeritud tegevusi lapsed

    Aja organiseerimine.

Poisid, ütleme üksteisele tere.

Tere! Sa ütled inimesele.

Tere! Ta naeratab vastu.

Ja tõenäoliselt ta ei lähe apteeki.

Ja olete terve mitu aastat.

Soovime üksteisele tervist ja ütleme tere.

    Mäng "Imeline kott"

Kott sisaldab erinevaid kolmemõõtmelisi geomeetrilisi kujundeid. Lapsed panevad kordamööda käe kotti, määravad eseme kuju, kutsuvad seda ja võtavad kuju välja. Ülejäänud lapsed kontrollivad, kas vormil on õige nimi.

Pilti vaadates nimetavad lapsed pildil kujutatud esemete kuju.

2. Loe 4-ni, number ja joonis 4 .

Täna on meil külalised muinasjutust. Ja kes, saate teada, kui mõistate mõistatuse:

Talvel magab ta koopas

Suure männi all

Ja kui kevad tuleb

Unest ärkab.(Karu)

See on õige, Karu.

Kuidas sa arvasid, et see on karu?(magab terve talve koopas, ärkab kevadel)

Vaatame, kui palju karusid meile külla tuli?

Üks kaks kolm. Kolm karu. (saate oma töös kasutada flanelgraafi).

Mida peaksime külalislahkete võõrustajatena oma külaliste heaks tegema?(anna mulle teed)

Võtame tassid ja asetame need kokku, mitu tassi saame karudele panna?

Kuidas on lood tasside ja külaliste arvuga?

Neid on võrdne arv. Külalisi on sama palju kui karikaid.

Poisid, tulge lauda, ​​samal ajal kui meie külalised teed joovad, mängime natuke.

Näitanumber, mitu karu meile tuli?(3)

Asetage lauale nii palju ringe, kui on ühel karul kõrvu?(2)

Üles tõstmakujundmitu punast kruusi laual on?(1)

Vaata, meie juurde on tulnud veel üks külaline - Mashenka.

Kas kutsume Maša lauda?

Kui palju külalisi praegu on? Loeme - 4.

Mis on nüüd rohkem: tassid või külalised?(külalised)

Kuidas seda võrdseks teha?

Õige, vaja veel üks tass panna ja siis tuleb...4 tükki ka.

3. Mobiilne harjutus “Jõulupuu all”.

Liigume karudega natuke koos.

Siin me seisime rohelise jõulukuuse all.

Varesed hüppavad rõõmsalt: hüppavad.

Nad karjusid terve päeva, pöörates oma torsot vasakule ja paremale

Poistel ei lastud magada. Kere kalded vasakule ja paremale.

Kar-kar-kar! (Valjult) Plaksutage käsi nende pea kohal.

Alles öö poole jäävad nad vait, lehvitades käsi nagu tiibu.

Ja kõik magavad koos. Nad kükitavad maha, käed põskede alla ja jäävad magama.

Kar-kar-kar! (vaikselt) Plaksutage käsi nende pea kohal.

4. Järjekordade loendamine kuni 4. Numbrite nimetused.

Õpetaja kinnitab tahvlile neli ühesugust eset, kuid erinevat värvi. Esiteks loevad lapsed esemeid järjekorras. Õpetaja küsib: „Mis värvi on esimene objekt? Teiseks?" jne. "Mis on roheline ese?" jne.

4. Kujutise kindlustamine numbrid 4 .

Kui objekte on neli, kirjutavad nadkujund"4". (näita suureltnumbrid) .

Ja Masha otsustas tassid eemaldada ja pööras tooli ümber:

Masha kukkus korteris tooli maha,

Kas ta nägi välja nagu...? neli!

Vaata, mul on ka tool, ainult värvitud.
Näidis postitatud"Tool" .

Saame selle loenduspulkade abil välja panna. Vaatame, millest see koosneb. Mitu pulka on vaja tooli paigutamiseks?(4)

Istuge laua taha, võtke paberilehed ja tehke loenduspulkadest tool.

(Lastel on laual ainult 3 söögipulka) . (Me ei saa (Miks, pulgakesi pole piisavalt(Kui palju on puudu) 1) Õpetaja annab lastele veel ühe pulga jaküsib : "Kas teil nüüd õnnestus?" (jah) Mitu pulka sul vaja oli?

Nüüd pöörame pulkadega paberilehe ettevaatlikult ümber, et näha, mis sul onnumber...4

Hästi tehtud, kõik said ülesandega hakkama.

5. Geomeetriliste kujundite kinnitamine. "Koguge helmeid"

Maša ja Mishutka võtsid küsimata ema helmed; niit läks kogemata katki. Mis sa arvad, mis helmestega juhtus?(hajutatud) .

Mis siis nüüd on? Nad paluvad teil aidata.

Vaadake, teie taldrikutel on geomeetrilised kujundid, nii et me teeme neist helmeid.

SinaKuula tähelepanelikult, olenemata sellest, millise kujundi ma nimetan, saate selle oma paberilehele panna.

Lubage mul teile meelde tuletada, et me alustame paigutamist vasakult paremale. (Lapsed panevad helmed välja, seejärel võrdlevad neid prooviga“Mustvalge foto minu ema helmestest” ,
millise kujundiga helmed algavad (ruut, pärast ruutu milline kujund tuleb (kolmnurk ja järgmine kujund pärast kolmnurka(ring) Noh, sa said ka selle ülesandega hakkama, hästi tehtud.

6. Peegeldus.

Täitsime kõik ülesanded!

Tuletame meelde, keda me aitasime?

Tuletagem meelde, kuidas te neid aitasite.

Millestkohtusid numbrites?

Mida sa pulkadest välja panid? Miks sul see esimesel korral ei õnnestunud?

Poisid, Mashenka kingib teile lilli, kuid need on ebatavalised. Elab igal lillelnumber,kellega täna koos olemekohtusime, Seenumber 4.

FEMP abstraktne

Tunni teema:"Numbri 4 kujunemine"

Rühm: keskmine rühm

Ülesanded:

hariv:

    Näidake arvu 4 moodustumist kahe objektirühma võrdluse põhjal, mida väljendavad numbrid 3 ja 4:

    Laiendage ristküliku ideed, võrreldes seda ruuduga.

    Arendada oskust luua osadest objektidest terviklik pilt.

arendamine:

    Visuaalse, kujundliku ja loogilise mõtlemise, graafiliste oskuste, sidusa kõne arendamine; sõnavara laiendamine;

hariv:

    Kasvatada huvi matemaatiliste faktide vastu; soov teisi aidata.

Õppeaine arenduskeskkond:

Demonstratsioonimaterjal: Maša kostüüm, Karu mänguasjad; 4 alustassi, 4 tassi, kolmnurk, ruut, ristkülik; 2 kontrastse pikkusega mustririba (üks riba võrdub ruudu külje ja ristküliku lühikese küljega, teine ​​on võrdne ristküliku pika küljega.

Jaotusmaterjal. Kahelehelised kaardid, lehed ja lilled (igale lapsele 4 tk), ümbrikud; riistad, tükkideks lõigatud (2 tk iga lapse kohta)

Tunni struktuur:

    Laste organiseerimine

    Matemaatiline soojendus

    Matemaatiline soojendus

    Demomaterjaliga töötamine

    Mängu harjutus

    Matemaatiline soojendus

    Tunni kokkuvõte

Tunni edenemine

Tunni etapp

Õpetaja tegevus

Laste tegevused

Õppemeetodid, tehnikad

OO integratsioon

1. Laste organiseerimine

Õpetaja siseneb rühma Mašaks riietatuna (rühmas on karunukk)

Poisid, vaadake, kas tunnete mind ära?

Täna ootan ma Mishka külalisi!

Kuula õpetajat

Lapsed: Maša ja karu

Küsimused lastele

Sotsiaalne

suhtluse arendamine.

Kognitiivne areng.

2. Matemaatiline soojendus

Õpetaja mängib Maša ja karu rolli.

Maša paneb lauale 3 alustassi ja kutsub Mishkat neid kokku lugema: Mitu taldrikut?

Karu on kahjumis. Masha palub lastelt abi.

Masha kutsub lapse enda juurde ja palub panna lauale sama palju tasse.

Esitab küsimuse:

Cmitu tassi? Kui palju maksab alustass?

Mida saate öelda alustasside ja tasside arvu kohta?

Lapsed: 3 alustassi.

Lapsed: 3 tassi ja 3 alustassi.

Üksildane.

Sotsiaalne

suhtluse arendamine

Kõne areng

3. Matemaatiline soojendus.

Õpetaja Maša paneb teise taldriku maha ja loeb.

Kuidas sa said neli taldrikut?

Mitu tassi meil on?

Neli alustassi ja kolm tassi, kumb on rohkem?

Kolm tassi ja neli alustassi, kumb on väiksem?

Kuidas teha nii, et taldrikuid ja tasse oleks võrdne arv?

Teeme nii, et taldrikuid ja tasse on neli, et jätkuks kõigile külalistele.

Hästi tehtud, nüüd on kõigil külalistel komplekt...

Kolm last.

Lapsed neli alustassi on suuremad kui kolm tassi.

Lapsed Kolm tassi on vähem kui neli alustassi.

Lapsed 4.

Lapsed 3.

Lapsed arutavad kahte võrdsustamisvõimalust.

Lapsed lisavad ühe tassi, loevad topsid kokku, kontrollivad, kui palju neid on ja kuidas nad neli tassi said.

Mäng.

Loomine probleemne olukord, vastused küsimustele.

Sotsiaalne

suhtluse arendamine

Kõne areng

Kognitiivne areng.

4. Demomaterjaliga töötamine

"Lillelehed"

Igal lapsel on 4 lehte ja 4 õit. Kasvataja - Maša, asetage kaardi ülemisele ribale kolm lehte ja alumisele küljele neli lille. Õpetaja - Masha, lugege lehti ja lilli.

Mitu lehte?

Kui palju lilli?

Neli õit ja kolm lehte – võrrelge, kumb on suurem?

Kolm lehte ja neli õit – võrrelge kumb on väiksem?

Kumb number on suurem: neli või kolm?

Kumb number on väiksem: kolm või neli?

Veenduge, et lehti ja lilli oleks võrdne arv.

Lapsed: täitke ülesanne vastavalt õpetaja pakutud nõuetele.

Lapsed vastavad esitatud küsimustele.

Lapsed Neli lehte on rohkem kui kolm õit)

Lapsed Kolm lehte on vähem kui neli õit)

Lapsed 4.

Lapsed 3.

Kognitiivne areng

Kõne areng

3. Mänguharjutus.

"Aitame Mishkal nõusid liimida"

Õpetaja - Masha. Lastel on ümbrikes tükkideks lõigatud riistad.

Maša räägib, kuidas hundid peol kohmetult käitusid ja nõusid lõhkusid - "Mishka vajab abi nõude kokkuliimimisel."

Hästi tehtud! Ja nad täitsid selle ülesande.

Lapsed: võtke osad ja taastage pildi terviklikkus vastavalt mängureeglitele ja täitke ülesanne.

Õppeaine-praktiline ja mõtteline tegevus, lapsed

Sotsiaalne kommunikatiivne areng

Kognitiivne areng

4. Matemaatiline soojendus

Õpetaja Maša näitab Mishkale ristkülikut, ruutu ja kolmnurka. Selgitab figuuride nimetusi lastel.

Mitu külge?

Mitu nurka?

Võrdleme ruudu ja ristküliku külgi.

Näitab, et ruudu kõik küljed on võrdsed, kuid ristküliku vastasküljed on võrdsed.

Mudeltriipude abil selgitatakse välja ruudu ja ristküliku omadused

Laste ristkülik, ruut ja kolmnurk.

Lapsed loevad.

Ainepõhised praktilised ja mõttelised tegevused, Küsimused lastele, suulised ettekanded lastelt

Sotsiaalne

suhtluse arendamine

Kõne areng

Kognitiivne areng.

6.Peegeldus

Õpetaja -Maša tänab lapsi abi eest. Ja küsib, kuidas meeldis neile külalistele laud katta?

Jätab hüvasti ja lahkub.

Lapsed vastavad Masha küsimustele, jätavad hüvasti ja tänavad.

Vastused küsimustele.

Kõne areng

Kognitiivne areng.